Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzierżoniowscy policjanci zabezpieczyli niecodzienny przedmiot oferowany do sprzedaży, a mianowicie… skórę z niedźwiedzia

Data publikacji 19.05.2022

Jak mówi łacińska maksyma prawnicza: „nieznajomość prawa szkodzi”. Dobitnie przekonała się o tym osoba, która oferowała w Internecie do sprzedaży… skórę z niedźwiedzia. Jak sama stwierdziła, nie wiedziała, że jest to zabronione. Dzierżoniowscy policjanci zabezpieczyli wystawiony na sprzedaż okaz i prowadzą teraz postępowanie w tej sprawie.

W Internecie ludzie sprzedają najróżniejsze rzeczy. Pomysłowość sprzedawców w kwestii oferowanego asortymentu w zasadzie nie ma granic i często może powodować ogromne zdziwienie u potencjalnych klientów. Dopóki jednak handel przedmiotami wystawionymi na sprzedaż nie jest zabroniony przepisami prawa, nie musimy się obawiać konsekwencji swojego działania, nawet jeśli wystawiamy mocno niecodzienny towar.

W powiecie dzierżoniowskim sytuacja wyglądała zgoła inaczej, bowiem mieszkaniec tego regionu wystawił ogłoszenie dotyczące sprzedaży… skóry z niedźwiedzia. W myśl Ustawy o ochronie przyrody z dnia 16 kwietnia 2004roku, handel bez wymaganego zezwolenia okazami roślin i zwierząt gatunków zagrożonych wyginięciem jest czynem zabronionym. Dlatego sprawą niecodziennej oferty sprzedaży zajęli się funkcjonariusze z Referatu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie.

Mundurowi dotarli do sprzedawcy i zabezpieczyli niedźwiedzią skórę, którą oferował w Internecie. Teraz mundurowi prowadzą postępowanie w tej sprawie. Osoba sprzedająca towar bez wymaganego zezwolenia wstępnie wyjaśniła, iż nie miała świadomości, że jest to zabronione. Jednakże, jak powszechnie wiadomo, nieznajomość przepisów nie zwalnia z ich przestrzegania.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
kom. Marcin Ząbek
tel. 606 230 794

Powrót na górę strony