Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Połakomił się na stare auta i zaaranżował ich „legalny” wywóz. Wpadł w ręce policjantów

Policjanci z powiatu lubińskiego ustalili, a następnie zatrzymali 35-latka podejrzanego o kradzież 7 samochodów osobowych różnych marek, częściowo zdekompletowanych. Jego łupem padły także elementy wyposażenia zewnętrznego z innych pojazdów. Kradzieży tej, mieszkaniec powiatu lubińskiego, dokonał z terenu niezamieszkałej, opuszczonej posesji. Żeby nie wzbudzać podejrzeń sąsiadów, swoje zdobycze wywiózł w biały dzień pojazdem oznakowanym jako skup złomu. Łączne straty jakie spowodował oszacowało na ponad 12 tys. zł. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

35-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego był pewien, że ta kradzież ujdzie mu na sucho. Brak monitoringu, opuszczona posesja, wypożyczony pojazd do wywozu złomu. Nic nie wskazywało na to, że sąsiedzi zaalarmują policjantów, iż dochodzi do przestępstwa. Mężczyzna sprzedał swój łup i podzielił się pieniędzmi ze wspólnikiem.

Nad sprawą pracowali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rudnej. Ich dociekliwość, łączenie faktów i żmudna praca operacyjna, zakończyła się ustaleniem, kto stoi za tym przestępstwem. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego, który był wcześniej zatrzymywany przez mundurowych za kradzież elementów metalowych. Mężczyzna będzie teraz odpowiadał za kradzież łącznie 7 pojazdów osobowych różnych marek, które były częściowo zdekompletowane. Jego łupem padły również elementy wyposażenia zewnętrznego z innych samochodów, znajdujących się na terenie tej niezamieszkałej, opuszczonej posesji w gminie Rudna. Stróże prawa ustalili również wspólnika tego mężczyzny, który również został zatrzymany i usłyszał zarzut. Łączne straty jakie wycenili pokrzywdzeni to ponad 12 tysięcy złotych.

Podejrzany nie krył zdziwienia, kiedy do jego drzwi zapukali rudnowscy policjanci. Został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Usłyszał w sumie 3 zarzuty kradzieży i jeden zarzut naruszenia miru domowego. Może mu teraz grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322
Powrót na górę strony