Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pędziła 102 km/h na ograniczeniu do 40 km/h. Straciła prawo jazdy, otrzymała mandat 2 tys. zł i 10 punktów karnych

Data publikacji 20.05.2022

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w trakcie wczorajszej służby zatrzymali kierującą, która znacznie przekroczyła prędkość. Kobieta jechała samochodem aż 102 km/h przy ograniczeniu do 40 km/h. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy i wystawili mandat karny na kwotę 2 tys. zł. Ponadto kierująca otrzymała także 10 punktów karnych. Funkcjonariusze apelują o rozwagę na drodze oraz jazdę zgodną z przepisami.

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierujących to nadal główna przyczyna najtragiczniejszych wypadków drogowych w Polsce. Dlatego każdego dnia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, prowadzą intensywne kontrole. Przypominamy, że od początku roku konsekwencje za popełnione wykroczenia na drodze są o wiele surowsze.

Wczoraj, policjanci legnickiej drogówki podczas służby z wykorzystaniem ręcznego miernika prędkości na jednej z ulic w Legnicy zatrzymali do kontroli drogowej kierującą pojazdem marki Volkswagen. 22- latka jechała z prędkością 102 km/h na odcinku, gdzie prędkość jest ograniczona do 40 km/h.

Zgodnie z nowym taryfikatorem, kobieta otrzymała mandat w wysokości 2 tys. zł i 10 punktów karnych. 22-latka straciła też prawo jazdy.

Pamiętajmy, że prędkość ma największy wpływ na długość drogi hamowania, która rośnie proporcjonalnie do prędkości którą jedziemy, do tego należy wziąć pod uwagę warunki i natężenie ruchu. Nie bez przyczyny na pewnych odcinkach dróg jest ona ograniczona. Funkcjonariusze apelują o rozwagę na drodze oraz jazdę zgodną z przepisami.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Legnicy
sierż. szt. Anna Tersa
tel. 504 798 649
Powrót na górę strony