Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwaj nastolatkowie odpowiedzą za uszkodzenie bramy wjazdowej na teren szkoły

Data publikacji 20.05.2022

Jaworscy kryminalni zatrzymali 18-latka podejrzanego o uszkodzenie siłownika bramy wjazdowej na teren Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaworze. Jak się okazało, nastoletni jaworzanin nie działał sam, lecz ze swoim 16-letnim kolegą. Swoim nierozsądnym zachowaniem młodzi mieszkańcy Jawora spowodowali straty w wysokości tysiąca złotych. Za zniszczenie mienia 18-latkowi grozi teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę 14 maja bieżącego roku. Dyżurny jaworskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o uszkodzonej bramie wjazdowej na teren Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaworze. Straty zostały oszacowane na kwotę tysiąca złotych. Ustaleniami sprawców tego występku zajęli się kryminalni z tutejszej komendy. Zabezpieczony w sprawie monitoring pozwolił na szybkie wytypowanie wandali. Podejrzenia padły na 18-latka, który został przedwczoraj rano zatrzymany. Jak się okazało, mężczyzna nie działał sam, a wspólnie ze swoim 16-letnim kolegą.

Z ustaleń śledczych wynika, iż feralnego dnia obaj sprawcy wraz z grupką swoich znajomych przebywali na terenie boiska szkolnego. Kiedy wieczorem próbowali z niego wyjść, brama była już zamknięta. Nastolatkowie postanowili zatem otworzyć ją siłowo. Szarpiąc mocno za jedno ze skrzydeł bramy, uszkodzili siłownik mechaniczny, w wyniku czego brama otworzyła się. Następnie - jakby nigdy nic – młodzi jaworzanie wyszli z terenu szkoły.

Śledczy przedstawili wczoraj 18-latkowi zarzut zniszczenia mienia. Za to przestępstwo Kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Losem 16-letniego wandala zajmie się natomiast sąd rodzinny i nieletnich.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony