Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Maluchy z przedszkola przyglądały się pracy policjantów z oddziału prewencji

Data publikacji 22.05.2022

Dla funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji z Wrocławia miniony czwartek był dniem wyjątkowym. Gościli bowiem oni przedszkolaków z jednej z pobliskich placówek oświatowych. Policjanci opisując posiadany sprzęt specjalistyczny przekazali maluchom wiele cennych informacji na temat ich bezpieczeństwa. Dzień był bardzo słoneczny, dlatego dzieci bardzo chętnie wbiegały w bryzę utworzoną przez policyjną armatkę wodną.

W czwartek 19 maja bieżącego roku siedzibę Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu odwiedziła delegacja dzieci z Przedszkola nr 32 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 21 z Wrocławia. Policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji we Wrocławiu przygotowali dla najmłodszych wiele atrakcji.

Podczas spotkania zaprezentowano wyposażenie i uzbrojenie wykorzystywane w codziennej służbie oraz w trakcie prowadzenia działań, mających na celu przywrócenie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Dzieci obejrzały policyjny ambulans, okratowanego busa wykorzystywanego każdego dnia podczas pracy, a także sprawdziły jak działa policyjna armatka wodna. To właśnie w bryzie utworzonej przez strumień wody z tego urządzenia maluchy mogły ochłodzić się w upalny dzień, co było nieocenioną gratką dla wszystkich. W spotkaniu brał udział również czworonożny funkcjonariusz „As” wraz ze swoim przewodnikiem z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Podczas wizyty funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zachowania się w przypadku zagubienia, a także jak prowadzić rozmowę podczas telefonowania pod numer alarmowy 112.
Na spotkaniu nie zabrakło także ulubionego przez dzieci policjanta - Komisarza Lwa, który przyszedł się przywitać i korzystając z okazji wręczył odwiedzającym drobne upominki.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: Oddział Prewencji Policji KWP we Wrocławiu

  • dzieci stoją na trawniku i oglądają armatkę wodną
  • dzieci siedzą na krzesełkach i oglądają bajkę na rzutniku
  • dzieci idą w kierunku samochodów policyjnych
  • dzieci przytulają się do maskotki komisarza lwa
  • dzieci słuchają co opowiada policjant, siedzą na krzesełkach przy stolikach
  • armatka wodna tryska wodą , dzieci stoją pod strumieniem
Powrót na górę strony