Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czujny senior to podstawa, tym razem w spotkaniu uczestniczyli seniorzy z gm. Żarów

Data publikacji 21.05.2022

Policjanci powiatu świdnickiego uczestniczyli w spotkaniu z seniorami, które odbyło się w Kalnie w gm. Żarów. Celem spotkania było uświadomienie seniorom jakimi metodami posługują się przestępcy i jak ustrzec się przed oszustwem i kradzieżą. Na podstawie przykładów podanych przez policjantów, seniorzy dowiedzieli się, np. jak nie stać się ofiarą oszustów działających metodą “na wnuczka” czy „na policjanta”.

Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników wpływających na jakość życia każdego człowieka. Współdziałanie społeczeństwa z Policją w tym zakresie jest z pewnością bardzo ważne. Dlatego policjanci świdnickiej komendy bardzo chętnie uczestniczą w spotkaniach, na których przypominają mieszkańcom o środkach bezpieczeństwa. Tym razem funkcjonariusze mieli okazję spotkać się z seniorami z gminy Żarów.

W trakcie spotkania mundurowi przedstawili zgromadzonym zagrożenia z jakimi mogą się spotkać każdego dnia. Opowiadali o metodach jakimi posługują się oszuści, między innymi przybliżyli metodę na „wnuczka”, na „policjanta”, a to tylko niektóre ze scenariuszy działania przestępców.

Podczas prelekcji każdemu seniorowi przypomniano, aby zachował czujność, gdy ktoś nieznajomy prosi o pieniądze - by rozmawiać z rodziną i w chwili, gdy „rzekomy” wnuczek prosi o pieniądze, wykonać telefon kontrolny do rodziny i upewnić się czy to nie oszustwo.
Funkcjonariusze zwrócili też uwagę na fakt, że Policja nigdy nie prosi nikogo o przekazanie pieniędzy, a także nie informuje o prowadzonych działaniach operacyjnych.

Uczestnicy spotkania chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami życiowymi, pozwalającymi na wyciągnięcie konstruktywnych wniosków na przyszłość. Spotkanie to przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Świdnicy
mł. asp. Magdalena Ząbek
tel. 607 317 642

Powrót na górę strony