Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seryjny włamywacz odpowie za kradzieże i włamania

Data publikacji 23.05.2022

Kłodzcy policjanci w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 29-latka podejrzanego o kradzieże oraz szereg włamań do pomieszczeń gospodarczych i altan. Łupem sprawcy padły elektronarzędzia, butle gazowe, okulary i sprzęt RTV o łącznej wartości kilkunastu tysięcy złotych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz za przestępstwa, o które jest podejrzany, będzie odpowiadał przed sądem.

Policjanci kryminalni z kłodzkiej komendy powiatowej przeprowadzili działania wymierzone w osoby podejrzewane o przestępstwa przeciwko mieniu. W toku prowadzonej akcji funkcjonariusze zatrzymali 29–letniego mieszkańca Kłodzka podejrzanego o szereg włamań. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna ma na swoim koncie miedzy innymi kradzieże z włamaniem do pomieszczeń gospodarczych, których dopuścił się w kwietniu i maju bieżącego roku na terenie Kłodzka.

Ponadto policjanci wykazali związek podejrzanego z kradzieżami z włamaniem do altanek, skąd sprawca ukradł narzędzia, sprzęt elektroniczny oraz inne przedmioty będące wyposażeniem pomieszczeń. Mężczyzna odpowie również za kradzieże różnych rzeczy z samochodów zaparkowanych w centrum Kłodzka. Mundurowi odzyskali już część skradzionego mienia, które znajdowało się w posiadaniu podejrzanego. W wyniku swojej przestępczej działalności sprawca spowodował straty w wysokości kilkunastu tysięcy złotych.

Obecnie śledczy wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie pozostałych skradzionych przedmiotów.

29-latek usłyszał 11 zarzutów. Co więcej, w ubiegłym roku opuścił on zakład karny, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. W związku z tym, teraz odpowiadać będzie przed sądem w warunkach powrotu do przestępstwa i grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony