Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strzelińscy policjanci zatrzymali sprawcę podpalenia i zniszczenia mienia

Data publikacji 23.05.2022

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie zatrzymali sprawcę podpalenia stodoły i zniszczenia mianie w postaci uszkodzenia wkładek zamków i karoserii dwóch samochodów osobowych. Do opisanych przestępstw doszło w kwietniu i maju br., na terenie miejscowości Nowolesie gm. Strzelin. Zatrzymanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło w nocy jeszcze w kwietniu, wówczas dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie otrzymał zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Nowolesie w gm. Strzelin. Zadysponowana w analogicznym czasie na miejsce zdarzenia Straż Pożarna po kilku godzinach ugasiła pożar.

W toku wykonywanych oględzin śledczy ustalili, że w spalonej stodole znajdowały się elektronarzędzia oraz meble, które miały zostać poddane gruntownej renowacji. Wartość zniszczonego mienia właściciel oszacował na niebagatelną kwotę ponad 80 tysięcy zł.

W wyniku zdecydowanych działań strzelińscy policjanci wytypowali, a następnie zatrzymali 23-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu strzelińskiego. Skrupulatnie przeprowadzone czynności służbowe i dokładnie zebrany materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie kolejnych zarzutów, tym razem związanych ze zniszczeniem mienia w postaci uszkodzenia zamków i karoserii w dwóch samochodach osobowych marek Mercedes i Nissan.
Opisanych czynów sprawca dopuścił się niespełna miesiąc później, również w miejscowości Nowolesie. Wartość uszkodzonego mienia oszacowano na łączną kwotę 2 500 zł.

W myśl art. 288 Kodeksu karnego za uszkodzenie lub zniszczenie cudzej rzeczy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Strzelinie
mł. asp. Łukasz Porębski
tel. 603 765 940

Powrót na górę strony