Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

30 kg krajanki tytoniowej i 500 paczek papierosów zabezpieczyli wrocławscy policjanci

Data publikacji 23.05.2022

Wrocławscy policjanci w wyniku przeprowadzonych czynności namierzyli i zatrzymali 33-latka, który autem dostawczym marki Volkswagen przewoził nielegalne wyroby tytoniowe. Zabezpieczonych zostało niemal 30 kg krajanki tytoniowej oraz 500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wykonali szereg czynności operacyjnych, na podstawie których namierzono 33-latka przewożącego nielegalne wyroby tytoniowe.

Przy współpracy z Dolnośląskim Urzędem Celno-Skarbowym oraz policyjnymi wywiadowcami z Wydziału Prewencji i Patrolowego, wrocławscy mundurowi zatrzymali mężczyznę na ulicy Żmigrodzkiej, kiedy przewoził papierosy i krajankę dostawczym volkswagenem.

Podczas czynności policjanci zabezpieczyli niemal 30 kg tytoniu zapakowanego w kilkadziesiąt worków oraz 500 paczek papierosów, które nie posiadały polskich znaków akcyzy.
  
Straty, na jakie zostałby narażony Skarb Państwa, gdyby nielegalny towar został wprowadzony do obrotu, to około 35 tysięcy złotych.

33-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zgodnie z art. 65 § 1 Kodeksu Karnego Skarbowego za popełniony czyn grozić mu może kara grzywny lub też kara pozbawienia wolności, ale o tym ostatecznie zdecyduje sąd. 

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. Aleksandra Rodecka
tel. 693 403 817
 

Powrót na górę strony