Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Porywisty wiatr zepchnął koziołka sarny do wody i nie mógł się sam wydostać – pomogli mu policjanci

Data publikacji 24.05.2022

Sytuacja ta miała miejsce w sobotę, kiedy na wrocławskim szlaku wodnym panowały dość niekorzystne warunki pogodowe. Porywisty wiatr sprawiał bowiem wiele kłopotów kajakarzom i innym osobom, które pływały łodziami bez napędu mechanicznego. Okazało się, że pogoda ta była też nie bez znaczenia dla małego koziołka sarny, którego wiatr zepchnął wprost do urządzenia hydrologicznego. Został zauważony, gdy był już skrajnie wyczerpany, więc trzeba było działać szybko. Policjanci z wrocławskiego komisariatu wodnego podpłynęli do niego łodzią hybrydową i po otwarciu śluzy, odprowadzili zdezorientowane zwierze na brzeg.

Mundurowi z Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pełnią służbę na wrocławskim szlaku wodnym, ale patrolują także różnego rodzaju tereny przywodne. Patrole funkcjonariuszy z wykorzystaniem policyjnych łodzi motorowych, są bowiem nieodzownym elementem wpływającym bezpośrednio na bezpieczeństwo w trakcie każdego sezonu. Funkcjonariusze, pływając po rzece Odrze i jej dopływach dbają bowiem o bezpieczeństwo osób spędzających czas nad wodą. Sprawdzają m.in. czy użytkownicy sprzętu pływającego stosują się do obowiązujących przepisów i posiadają wymagane uprawnienia. Jak wszyscy wiemy, z wodą i na wodzie nie ma żartów, więc wszelkie aspekty bezpieczeństwa są niezmiernie ważne.

Była sobota i panowały wtedy dość niekorzystne warunki pogodowe. Porywisty wiatr sprawiał wiele kłopotów kajakarzom i innym osobom, które zdecydowały się popływać łodziami bez napędu mechanicznego. Tym razem policjanci nie byli zmuszeni interweniować wobec osób potrzebujących pomocy lub nietrzeźwych, co też czasami się zdarza. Około godziny 12.00, policjanci rozpoczęli natomiast działania w dość niecodziennej sprawie.

Okazało się, że wietrzna pogoda była też nie bez znaczenia dla małego koziołka sarny, którego wiatr zepchnął wprost do urządzenia hydrologicznego. Został on zauważony w basenie wrocławskiej śluzy Szczytniki, gdy był już skrajnie wyczerpany. Trzeba było więc działać szybko i zdecydowanie.

Policjanci z komisariatu wodnego podpłynęli do niego łodzią hybrydową i po otwarciu śluzy, odprowadzili zdezorientowane zwierzę w bezpieczne miejsce na brzeg.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony