Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Popełnił wykroczenie w ruchu drogowym i trafił na 90 dni do więzienia, bo był poszukiwany

Data publikacji 24.05.2022

Policjantki z dzierżoniowskiej drogówki w trakcie pełnionej służby zauważyły mężczyznę, który przechodząc przez jezdnię, skoncentrowany był na telefonie komórkowym zamiast na otaczającej sytuacji. Mężczyzna popełniający wykroczenie był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości, dlatego po zakończonej interwencji trafił na 90 dni do aresztu.

Policjantki Wydziału Ruchu Drogowego z Dzierżoniowa kilka dni temu pełniąc służbę, około godziny 12:00 zauważyły osobę przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych, która trzymając telefon w ręku, nie obserwowała sytuacji na jezdni.

W myśl obowiązujących przepisów korzystanie przez pieszego z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko w sposób prowadzący do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji, stanowi wykroczenie.

Policjantki podjęły interwencję wobec mężczyzny, zaczynając od legitymowania. W wyniku sprawdzenia danych 38-latka w policyjnych bazach danych okazało się, że jest osobą poszukiwaną. Decyzją Sądu Rejonowego w Dzierżoniowie osoba zastała zatrzymana i doprowadzona do aresztu śledczego, celem odbycia kary w wymiarze 90 dni pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
kom. Marcin Ząbek
tel. 606 230 794

Powrót na górę strony