Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na X międzyszkolnych zawodach w kolarstwie górskim „Góral 2022”

Data publikacji 24.05.2022

W minioną sobotę jeleniogórscy policjanci uczestniczyli w X międzyszkolnych zawodach w kolarstwie górskim „Góral 2022”, które odbyły się na w Transgranicznym Centrum Turystyki Aktywnej w Jeleniej Górze – Sobieszowie. Na wytyczonych trasach rywalizowały przedszkolaki oraz uczniowie ze szkół podstawowych. W zawodach wystartowało ponad 120 uczestników. W zależności od wieku startujących przygotowane zostały trasy o różnych poziomach trudności. Podczas imprezy policjanci znakowali rowery w ramach programu prewencyjnego „STOP - ROWER OZNAKOWANY”, którego celem jest ograniczenie ilości kradzieży jednośladów. Atrakcją dla dzieci było również miasteczko ruchu drogowego przygotowane przez Straż Miejską.

21 maja bieżącego roku w Jeleniej Górze – Sobieszowie na trasach w Transgranicznym Centrum Turystyki Aktywnej odbyły się X międzyszkolne zawody w kolarstwie górskim „Góral 2022”. Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 3 w Jeleniej Górze oraz Uczniowski Klub Sportowy w Kolarstwie Górskim, który funkcjonuje przy tej placówce oświatowej. Zawody honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Jerzy Łużniak.

Na wytyczonych trasach rywalizowały przedszkolaki i uczniowie ze szkół podstawowych. W zawodach wystartowało ponad 120 uczestników. Przygotowane trasy miały różny poziom trudności, w zależności od wieku startujących na nich zawodników.

Podczas tej imprezy jeleniogórscy policjanci znakowali rowery w ramach programu prewencyjnego ,,Stop – rower oznakowany’’. Funkcjonariusze przygotowali również dla dzieci liczne zabawy i konkursy dotyczące bezpiecznego zachowania się na drodze, informowali najmłodszych o zasadach zachowania bezpieczeństwa w trakcie wakacji oraz wykonali pokaz udzielania pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej. Dodatkowo mundurowi zachęcali cyklistów do jeżdżenia w kasku oraz zaopatrzenia się w elementy odblaskowe, co z całą pewnością przekłada się na większe bezpieczeństwo w czasie jazdy. Atrakcją dla dzieci było również miasteczko ruchu drogowego przygotowane przez Straż Miejską.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony