Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Myślał, że ukradł złoto. Okazało się, że to "złoto głupców"

Data publikacji 25.05.2022

27-latek z powiatu lubińskiego odpowie za kradzież pirytu potocznie zwanego "złotem głupców", którego dokonał z nieczynnej kopalni na terenie gminy Mirsk. Policjanci jeszcze tego samego dnia zatrzymali mężczyznę i odzyskali skradzione mienie.

W niedzielę, 22 maja br., dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim otrzymał zgłoszenie o kradzieży eksponatu z sali muzealnej nieczynnej kopalni na terenie gminy Mirsk. Jak ustalili na miejscu funkcjonariusze podczas zwiedzania kopalni przez zorganizowaną wycieczkę jeden z uczestników zainteresował się "złotem", które można było podziwiać na wystawie i wykorzystując nieuwagę osoby prowadzącej, zabrał je ze sobą. Jak się okazało eksponatem był szlachetny kamień piryt, potocznie zwany "złotem głupców" z uwagi, iż swoim wyglądem łudząco przypomina złoto.

W wyniku pozyskanych informacji gryfowscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży, którym okazał się być 27-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego oraz odzyskali skradzione mienie, przekazując pracownikom kopalni.

W związku z popełnionym wykroczeniem funkcjonariusze skierowali sprawę do sądu celem ukarania sprawcy kradzieży.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lwówku Śląskim
sierż. Olga Łukaszewicz
tel. 600 266 063
Powrót na górę strony