Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie tylko pijani kierujący to śmiertelne niebezpieczeństwo. Niektórzy jeżdżą pod wpływem narkotyków!

Data publikacji 25.05.2022

Mundurowi z wrocławskiej drogówki zatrzymali 48-latka, który jechał pojazdem z rozbitą przednią szybą. Jednak jego zachowanie podczas kontroli wyraźnie wzbudziło wątpliwości co do stanu, w jakim się znajdował. Wykonany test na zawartość narkotyków wykazał, że spożywał wcześniej amfetaminę. Grozić mu może do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wrocławskiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali w Wilczycach kierującego osobowym Alfa Romeo do kontroli. Sposób zachowania mężczyzny wzbudził jednak ich podejrzenia co do stanu w jakim się znajduje.
Nie był to jednak stan nietrzeźwości jak na pierwszy rzut oka mogło się wydawać, a wpływ na zachowanie miały zażyte wcześniej przez 48-latka narkotyki. Wykonany przez policjantów na miejscu kontroli test wykazał, że mężczyzna kierował pojazdem znajdując się pod wpływem amfetaminy.

Oprócz przestępstwa jakiego się dopuścił, nie uniknął odpowiedzialności za nieprawidłowy stan techniczny samochodu, którym się poruszał. Rozbita na całej szerokości szyba czołowa w pojeździe to zdecydowanie źródło niebezpieczeństwa podczas jazdy. Z tego względu policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Dodatkowo w związku z popełnieniem przestępstwa z art. 178a Kodeksu karnego pojazd został usunięty z drogi, co również łączy się kosztami poniesionymi przez właściciela pojazdu.

Pamiętajmy, że nie tylko kierujący po spożyciu alkoholu powodują śmiertelnie niebezpieczeństwo na naszych drogach. Każdy z nas widząc niebezpieczną sytuację, może zareagować i już samo powiadomienie służb może spowodować, że nie dopuścimy do tragicznego w skutkach zdarzenia, kiedy skrajnie nieodpowiedzialny kierowca zostanie w porę zatrzymany.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. Aleksandra Rodecka
tel. 693 403 817

Powrót na górę strony