Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali kobiety podejrzane o kradzież odzieży w pasażu handlowym. Część mienia odzyskano

Data publikacji 25.05.2022

Złotoryjscy kryminalni zatrzymali trzy mieszkanki Jeleniej Góry podejrzane o kradzieże ubrań w jednym ze sklepów w pasażu handlowym. Straty oszacowano na kwotę niemal 1000 złotych. Część skradzionego mienia została odzyskana. Zatrzymanym kobietom grozi teraz kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Do kradzieży mienia doszło w jednym ze sklepów w pasażu handlowym w Złotoryi. Z przeprowadzonych ustaleń wynikało, że za kradzież odpowiadają trzy kobiety. Brały one do przymierzali kilka sztuk odzieży, a następnie opuszczały sklep nie płacąc za artykuły. Oprócz ubrań kobiety kradły również torebki, paski i biżuterię. Łącznie straty wyceniono na kwotę niemal 1000 złotych.

W sprawie zostało wszczęte postępowanie. Wykonano szereg czynności procesowych. Zabezpieczono sklepowy monitoring, przesłuchano świadków. Kilka tygodni po otrzymanym zgłoszeniu, złotoryjscy kryminalni ustalili i zatrzymali dwie podejrzane kobiety. Trzecia przebywała już w zakładzie karnym, gdzie obywała wyrok za inne przestępstwo. Podejrzane kobiety to mieszkanki Jeleniej Góry, w wieku od 24 do 39 lat. Ustalenie ich danych, miejsca przebywania i zatrzymanie było efektem przeprowadzonych działań operacyjnych. Część skradzionego mienia została odzyskana.

Wszystkim trzem kobietom przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstwa kradzieży mienia. O ich losie zadecyduje sąd. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Złotoryi
sierż. szt. Dominika Kwakszys
tel. 603 765 923

Powrót na górę strony