Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany na kradzieży miał ponad cztery promile alkoholu w organizmie i groził pracownikowi ochrony

Data publikacji 25.05.2022

Złodziej ujęty na kradzieży przez czujnych ochroniarzy znajdującego się na wałbrzyskim Podzamczu obiektu handlowego, został ostatecznie zatrzymanych przez policjantów prewencji tamtejszej komendy. Mężczyzna był kompletnie pijany – miał ponad 4 promile alkoholu - a przy tym groził jednemu z pracowników uszkodzeniem ciała, a później nawet pozbawieniem życia. Sprawca czynów zabronionych noc spędził w policyjnej celi. Dzisiaj usłyszał zarzut z kodeksu karnego. Czeka go dodatkowo sprawa sądowa za popełnione wykroczenie.

W dniu 24 maja około godziny 14:00 policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy otrzymali informację o ujęciu przez pracowników ochrony placówki handlowej 32-latka, który nie płacąc za okulary przeciwsłoneczne, próbował wynieść je ze sklepu. Poinformowani o zdarzeniu funkcjonariusze przyjechali na miejsce i ustalili, że kwota skradzionego mienia nie jest duża, ale zachowanie mężczyzny nie pozostawiało wiele do życzenia.

Sprawca wykroczenia był kompletnie pijany, wulgarny i agresywny w stosunku do pracownika ochrony. Groził mu pobiciem, a ostatecznie również śmiercią. Mężczyzna został więc zatrzymany za popełnione przestępstwo. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że podejrzany miał aż 4,22 promila alkoholu w organizmie! Dopiero dzisiaj, po wytrzeźwieniu, możliwe było jego przesłuchanie. Usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat dwóch. Dodatkowo 32-latek odpowie również za wykroczenie.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

  • ręka policjanta przesłuchującego przy protokole
  • policjant przesłuchujący zatrzymanego
  • zatrzymany siedzący na krześle
Powrót na górę strony