Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymany w Bogatyni

Data publikacji 26.05.2022

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bogatyni wspólnie ze strażnikiem miejskim zatrzymali mężczyznę poszukiwanego na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania, który wydał czeski wymiar sprawiedliwości. O ewentualnej ekstradycji mężczyzny zdecyduje Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bogatyni podczas służby ze strażnikiem miejskim na jednej z ulic podjęli interwencję wobec 32-letniego mężczyzny. W wyniku sprawdzenia w dostępnych bazach danych okazało się, że jest on poszukiwany w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw narkotykowych na terenie Czech. To właśnie w tym kraju wystawiono za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany i w przypadku ekstradycji za popełnione przestępstwa odpowie przed czeskim wymiarem sprawiedliwości.

Przypominamy o ogólnodostępnej internetowej bazie osób poszukiwanych: poszukiwani.policja.pl. W portalu można odnaleźć informacje o osobach poszukiwanych listami gończymi. W serwisach zamieszczane są dane tylko tych osób, co do których jest zgoda na publikację wydana przez sąd lub prokuraturę. Oprócz zdjęć, imion i nazwisk, rysopisów, płci, wieku, rodzaju przestępstw, za jakie dana osoba jest poszukiwana, w serwisie znajdują się także dane teleadresowe jednostek prowadzących poszukiwania. Baza ta jest na bieżąco uzupełniana.

W przypadku posiadania informacji na temat miejsca przebywania osób poszukiwanych przez daną jednostkę należy skontaktować się telefoniczny pod podany numer. Osobom przekazującym informacje gwarantujemy anonimowość.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294

Powrót na górę strony