Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy przyjechał zatankować. Dalej już nie wyruszył

Data publikacji 26.05.2022

Jaworscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 32-latka, który po godz. 03:00 w nocy pijany przyjechał osobowym volkswagenem na stację paliw, aby zatankować. Mężczyzna nie był w stanie zapłacić za paliwo. Interweniowała obsługa stacji, która uniemożliwiła dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Grozi mu teraz kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu po godz. 3.00 w nocy, na stację paliw przy drodze S3 w kierunku Jeleniej Góry, przyjechał osobowy volkswagen. Wysiadł z niego pijany kierowca, który chwiejnym krokiem podszedł pod dystrybutor i zatankował auto za kwotę 159,99 złotych. Mężczyzna nie był w stanie zapłacić za paliwo, a kontakt z nim był utrudniony. Pracownicy stacji o całym zdarzeniu niezwłocznie powiadomili policję, udaremniając jednocześnie dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, zabierając kluczyki od samochodu. Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali wskazanego mężczyznę, który spał w otwartym samochodzie.

Sprawcą okazał się 32-letni mieszkaniec Żagania. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia sprawy. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. 32-latek wyjaśniając tłumaczył, że pokłócił się telefonicznie ze swoją dziewczyną i jechał do niej celem przeprosin.

Grozi mu teraz kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają! Kierującemu za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet na 15 lat. Dodatkowo, osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5.000 złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10.000 złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony