Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lwówecki policjant szkolił uczniów klasy policyjnej z udzielania pierwszej pomocy

Sierżant sztabowy Dariusz Nowicki z lwóweckiej komendy przeprowadził z uczniami klasy policyjnej Zespołu Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Funkcjonariusz podzielił się z młodzieżą swoją wiedzą oraz pokazał w jaki sposób należy pomóc osobie przeszkodowej. Oprócz teorii uczniowie mieli możliwość wykonania masażu serca i sztucznego oddychania na przygotowanych fantomach.

We wtorek, 24 maja br., lwówecki policjant sierżant sztabowy Dariusz Nowicki, w ramach współpracy oraz programu „Od ucznia do Policjanta”, spotkał się z uczniami klasy policyjnej z Zespołu Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich w celu przeprowadzenia szkolenia z zakresu pierwszej pomocy.

Policjant podzielił się z młodzieżą swoją wiedzą oraz doświadczeniem, a następnie odbył zajęcia praktyczne. Każdy uczeń został przeszkolony w zakresie udzielania pomocy osobie poszkodowanej. Podczas zajęć prowadzone były także ćwiczenia z przywrócenia czynności życiowych na fantomach, ułożenia osoby poszkodowanej w pozycji bezpiecznej oraz co zrobić w przypadku urazów kończyn.

Taka wiedza jest konieczna i niezbędna. Każdy z nas powinien posiadać podstawy w zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dzięki pomocy osobie poszkodowanej, możemy uratować jej nie tylko zdrowie, ale też to co najcenniejsze - życie.

asp. szt. Monika Kaleta


Źródło: KPP w Lwówku Śląskim
sierż. Olga Łukaszewicz
tel. 600 266 063

  • Na zdjęciu znajduje się policjant wraz z uczniami
  • Na zdjęciu znajduje się klasa policyjna, która stoi na placu wraz z umundurowanym policjantem
  • Uczniowie znajdują się w pomieszczeniu, gdzie będą szkoleni z pierwszej pomocy
  • Na zdjęciu znajduje się policjant wraz z uczniami, który przekazuje informacje na temat pierwszej pomocy
  • Jedna z uczennic wykonuje zlecone czynności przy fantomi
Powrót na górę strony