Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek śmiertelny w powiecie kłodzkim - policjanci apelują o rozwagę za kierownicą

Data publikacji 26.05.2022

Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, który miał miejsce wczoraj w Szczytnej. Na drodze śmierć poniósł 22-letni mężczyzna. Policjanci apelują o szczególną ostrożność i dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.

Pomimo cyklicznie prowadzonych działań profilaktycznych i prewencyjno-kontrolnych oraz wielu apeli policjantów ruchu drogowego, wczoraj doszło do tragicznego wypadku  drogowego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem marki BMW, 22-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, podczas manewru wyprzedzania, stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem ciężarowym. W wyniku wypadku kierujący samochodem osobowym poniósł śmierć na miejscu.

Do tego tragicznego wypadku doszło wczoraj około godz. 14.30 na drodze krajowej nr 8 w Szczytnej.

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich kierujących o bezpieczną jazdę. Zachowajmy ostrożność i rozwagę. Przypominamy o przepisach ruchu drogowego, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Wyprzedzajmy wyłącznie w miejscach dozwolonych. Zanim rozpoczniemy wykonywanie tego manewru, powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to utrudnienia w poruszaniu się innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może zakończyć się niestety tragicznie.

W związku z wczorajszym zdarzeniem kolejny raz policjanci zwracają się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie zasad bezpieczeństwa i stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony