Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał zgłosić kradzież roweru, a został zatrzymany w policyjnym areszcie

Data publikacji 27.05.2022

Policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali mężczyznę, który z terenu budowy chciał ukraść panele kwasoodporne o łącznej wartości blisko 3000 złotych. Sprawca przygotował pocięte panele jednak nie udało mu się ich zabrać. Wpadł w ręce policjantów próbując zgłosić fikcyjną kradzież roweru.

26 maja po godzinie 02.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o hałasach na terenie budowy. Na miejscu pojawił się patrol policji, który nie zastał nikogo. Funkcjonariusze zauważyli rower z przyczepką, na której leżały przygotowane i pocięte panele kwasoodporne. Sprawca najprawdopodobniej przygotował je wcześniej i zamierzał je ukraść, ale na widok mundurowych zwyczajnie uciekł.

Policjanci rozpoznali rower, który należał do 32-letniego mieszkańca Głogowa, znanego im z innych kradzieży i włamań. Udali się do jego miejsca zamieszkania, aby zatrzymać mężczyznę. W tym samym momencie otrzymali zgłoszenie od dyżurnego jednostki, że mężczyzna znajduje się na komendzie policji i chce zgłosić kradzież swojego roweru z przyczepką...

32-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Tłumaczył się tym, iż miał nadzieję, że jak zgłosi kradzież roweru, to nikt go nie zatrzyma w związku z wcześniejszym przestępstwem. Chciał tym odwrócić od siebie uwagę Nie miał tyle szczęścia. Teraz odpowie za popełnione czyny przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.  

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Głogowie
st. asp. Łukasz Szuwikowski
tel. 604 904 452

Powrót na górę strony