Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca kradzieży skarbonki na szczytny cel został zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 27.05.2022

Kilka dni temu nieznany sprawca dokonał kradzieży skarbonki na szkodę organizacji pożytku publicznego. W wyniku intensywnych czynności operacyjnych kamiennogórscy kryminalni wytypowali, a następnie zatrzymali 39-latka. Teraz swoje czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet 10 lat więzienia.

Kilka dni temu mężczyzna postanowił dokonać kradzieży skarbonki, która należała do fundacji charytatywnej. W środku znajdowało się co najmniej 800 złotych, które miały zostać przeznaczone dla podopiecznych organizacji. Zuchwałego sprawcę na jego nieszczęście nagrała kamera monitoringu.

Kryminalni z kamiennogórskiej komendy niezwłocznie podjęli czynności, aby ustalić tożsamość przestępcy. Dzięki doskonałemu rozpoznaniu swojego terenu, a także doświadczeniu, policjanci szybko wytypowali mężczyznę podejrzanego o ten czyn.

25 maja 2022 roku 39-latek został zatrzymany u siebie w mieszkaniu w Kamiennej Górze. Przyznał, że pieniądze, które znajdowały się w puszcze miał wydać na… alkohol.
Usłyszał już w tej sprawie zarzuty i będzie odpowiadać teraz przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
tel. 600 228 846

Powrót na górę strony