Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne wyścigi samochodowe i popisowa „jazda bokiem”, a w tle brak uprawnień i wizja nawet 2 lat więzienia

Data publikacji 30.05.2022

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wrocławskiej komendy miejskiej, każdego dnia prowadzą setki kontroli drogowych. Podczas patrolu ulic miasta zostali skierowani na miejsce nielegalnych wyścigów, gdzie zatrzymali do kontroli kierującego osobowym BMW. 20-letni wrocławianin zwrócił na siebie uwagę mundurowych niebezpieczną „jazdą bokiem”. W trakcie interwencji okazało się, że młody kierowca ma cofnięte uprawnienia do kierowani pojazdami.

Funkcjonariusze z wrocławskiej drogówki każdego dnia kontrolują dziesiątki kierowców, którzy swym nieodpowiedzialnym zachowaniem i brakiem poszanowania dla przepisów ruchu drogowego stwarzają realne zagrożenie dla siebie, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu drogowego.

Celowe wprowadzanie pojazdu w poślizg, do takich właśnie należy. Takie zachowanie stwarza realne zagrożenia nie tylko dla pasażerów auta, ale również innych uczestników ruchu, szczególnie gdy ma miejsce na drodze publicznej.
W trakcie kontroli wyszło na jaw, że młody kierowca, który w tak nonszalancki sposób przemieszcza się ulicami Wrocławia, ma na sumieniu inne przewinienia, a z mundurowymi w białych czapkach spotykał się już wcześniej.

Funkcjonariusze sprawdzili dane 20-latka w policyjnych bazach i ustalili, że od lutego br. ma cofnięte uprawnienia do kierowani pojazdami. O losie nieodpowiedzialnego młodego mężczyzny zdecyduje teraz sąd. Za popełnione przestępstwo może mu grozić kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. szt. Rafał Jarząb
tel. 693 403 817

Powrót na górę strony