Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch kierowców na zakazie, jeden nietrzeźwy, drugi po narkotykach

Data publikacji 31.05.2022

Złotoryjscy policjanci zatrzymali dwóch kierowców z aktywnymi sądowymi zakazami prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jeden z nich był dodatkowo nietrzeźwy. Badanie alkomatem wskazało ponad 1,5 promila. U drugiego badanie narkotesterem wskazało obecność w organizmie metamfetaminy. Teraz o dalszym losie kierowców zadecyduje sąd. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dolnośląscy policjanci każdego dnia prowadzą działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach całego województwa. Ostatnio tego typu służbę pełnili na swoim terenie policjanci ze Złotoryi.

Funkcjonariusze uświadamiają jak ważne jest stosowanie się do przepisów prawa, walczą z piratami drogowymi czy też eliminują nietrzeźwych kierowców lub tych, którzy są pod wpływem narkotyków. Tylko w ostatnich dniach zatrzymali dwóch bardzo nieodpowiedzialnych kierowców.

Jeden prowadził osobowe daewoo. Po sprawdzeniu w systemach okazało się, że 25-latek nie ma prawa jazdy, a sąd zastosował wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad 1,5 promila. W związku z popełnionymi przestępstwami mężczyzna został doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi, gdzie zostały z nim wykonane dalsze czynności.

Drugi zatrzymany to 29-latek,który kierował osobowym volkswagenem. W jego przypadku, sprawdzenie w systemach wykazało, że również posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo został przebadany narkotesterem. Urządzenie wskazało, że kierował autem będąc pod działaniem metamfetaminy. Mężczyźnie pobrano krew do dalszych badań, po czym trafił do jednostki Policji.

Obaj mężczyźni za popełnione przestępstwa będą odpowiadali przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy! Bezpieczeństwo na drodze zaczyna się od nas samych. Mówimy stanowcze NIE dla kierowców pod wpływem alkoholu i narkotyków!

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Złotoryi
sierż. szt. Dominika Kwakszys
tel. 603 765 923
Powrót na górę strony