Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uczą dzieci bezpiecznych zachowań na drodze

Lubińscy policjanci prowadzą cykliczne spotkania w szkołach i przedszkolach z dziećmi i uczą ich prawidłowych zachowań na drodze. Wszystko po ty, aby najmłodsi wiedzieli jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć na zajęcia i wrócić z nich do domu. Funkcjonariusze mówią tez o tym, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, podczas poruszania się po drodze. Cenne wiadomości na pewno przydadzą się maluchom również w czasie nadchodzących wakacji.

Zapobieganie zdarzeniom drogowym z udziałem dzieci i młodzieży, to bardzo ważne zadanie policjantów. Dlatego też funkcjonariusze lubińskiej komendy przeprowadzają z dziećmi zajęcia, po to, by wyrobić wśród nich prawidłowe nawyki komunikacyjne oraz uświadomić im, na jakie zagrożenia mogą natrafić podczas drogi do i ze szkoły. Funkcjonariusze pomagają w przygotowaniu uczniów do świadomego oraz bezpiecznego korzystania z dróg. Spotkania te są także odpowiednią okazją do przekazania uczniom różnego rodzaju materiałów profilaktycznych, tj. książeczki edukacyjne bądź elementy odblaskowe.

Aby zapobiec tragicznym często w skutkach zdarzeniom na drodze z udziałem dzieci, lubińscy policjanci apelują do wszystkich osób dorosłych, aby dawali najmłodszym prawidłowe wzorce, godne naśladowania. Dla dzieci zwykle rodzic jest największym autorytetem, dlatego też pokażmy im najbezpieczniejszą drogę do szkoły. Przez jezdnię przechodźmy tylko w miejscach dozwolonych, w sposób bezpieczny i rozsądny. Aby zwiększyć bezpieczeństwo swoich dzieci, wyposażmy je w widoczne po zmroku odblaskowe elementy.

Policja apeluje również do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza przejeżdżając koło szkół i przedszkoli. Przypominamy kierowcom o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego i stosowaniu się do znaków drogowych.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322
Powrót na górę strony