Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy kradzieży katalizatorów

Data publikacji 03.06.2022

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy trafnie wytypowali i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 i 30 lat, którzy odpowiedzą teraz za kradzież katalizatorów. Straty jakie spowodowali swoim przestępczym procederem wynoszą blisko 30 tys. złotych. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast kara za to przestępstwo popełnione w warunkach recydywy może być zwiększona o połowę, czyli może wynosić nawet do 7,5 lat pozbawienia wolności.

Do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy na przełomie kwietnia i maja zgłaszali się właściciele samochodów, z których skradzione zostały katalizatory. Do wycinki części układu wydechowego z aut dochodziło głównie w nocy, w miejscach mało widocznych i nieoświetlonych. Sprawą ustalenia sprawcy zajęli się policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, którzy trafnie wytypowali, a następnie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 i 30 lat.

Podczas pracy nad tą sprawą mundurowi zebrali dowody, które pozwoliły na przedstawienie zatrzymanym zarzutów kradzieży i usiłowania kradzieży katalizatorów w warunkach powrotu do przestępstwa. Pokrzywdzeni oszacowali straty na sumę blisko 30 tys. złotych. Policjanci nadal pracują nad tą sprawą i sprawdzają, czy mężczyźni mają związek również z innymi tego typu przestępstwami.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast kara za to przestępstwo popełnione w warunkach recydywy może być zwiększona o połowę, czyli może wynosić nawet do 7,5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Legnicy
sierż. szt. Anna Tersa
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony