Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Game Over – policjanci z Kłodzka zarekwirowali kolejne automaty do gier

Data publikacji 04.06.2022

Kłodzcy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego Referatu w Kłodzku - w dwóch lokalach na terenie Kłodzka - ujawnili i zabezpieczyli łącznie 7 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Zarówno urządzającemu nielegalny proceder, jak również posiadaczowi lokalu, w którym prowadzony jest hazard, grozi grzywna w kwocie 100 tys. zł. od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą kłodzkiej komendy, realizując czynności wymierzone w walkę z nielegalnym hazardem, wspólnie z funkcjonariuszami z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego Referatu w Kłodzku w trakcie kontroli dwóch lokali na terenie miasta - zarekwirowali łącznie 7 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Na ujawnionych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest specjalna koncesja. Nielegalne automaty zostały zabezpieczone do dalszego postępowania prowadzonego przez funkcjonariuszy służby celnej.

Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych maszyn, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są takie automaty. Natomiast za organizowanie gier hazardowych - poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Kłodzku
asp. szt. Joanna Bielak
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony