Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomoc nadeszła w samą porę. Ząbkowiccy policjanci pomogli rannej kobiecie

Data publikacji 04.06.2022

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego kilka dni temu na jednej z ulic w Ząbkowicach Ślaskich zauważyli kobietę opartą o ogrodzenie. Miała wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi, a po nodze spływała jej krew. Ustalili przyczynę krwotoku oraz przy użyciu sznurka od spodni jednego ze świadków zdarzenia założyli opatrunek uciskowy. 47-latkę zabrało poinformowane o zdarzeniu pogotowie. Pomoc nadeszła w samą porę.

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego ząbkowickiej komendy na co dzień patrolują ulice miasta dbając o bezpieczeństwo mieszkańców. Podczas takiego patrolu kilka dni temu popołudniu na jednej z ulic miasta zauważyli kobietę, która stała oparta o ogrodzenie. Oprócz tego, że miała wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi, to zauważyli strużkę krwi cieknącą jej po nodze. Funkcjonariusze ustalili, że kobieta upadła i prawdopodobnie odłamkiem szkła zraniła się w nogę. Krwawienie to było na tyle obfite, że niezatamowane mogło stanowić realne zagrożenie jej życia lub zdrowia, więc trzeba było jak najszybciej skutecznie opatrzyć obrażenia. Policjanci przy użyciu sznurka do spodni jednego ze świadków zdarzenia stworzyli opatrunek uciskowy, opatrzyli ranę i wezwali na miejsce pogotowie.

Medycy zabrali 47-letnią mieszkankę powiatu ząbkowickiego do szpitala celem założenia szwów. Sytuacja ta pokazuje po raz kolejny, jak ważna jest szybka reakcja i umiejętność pierwszej pomocy. Jest to niezwykle przydatna i bezcenna cecha w momencie zagrożenia czyjegoś życia lub zdrowia. Jeśli jest się świadkiem wypadku, w którym ktoś ucierpiał i potrzebna jest pomoc, nie można przejść obok obojętnie. Bardzo często udzielenie szybkiej pomocy, nawet jeśli nie jest profesjonalna, zapobiega trwałym urazom, kalectwu, ratuje zdrowie, a często życie. Warto o tym pamiętać.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich
st. asp. Katarzyna Mazurek
tel. 608 086 826

Powrót na górę strony