Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny dron rejestrował zachowanie kierowców na skrzyżowaniu

Data publikacji 06.06.2022

W miniony piątek na skrzyżowaniu ulic Poniatowskiego i Wyszyńskiego w Jaworze funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Komendy Powiatowej Policji w Jaworze prowadzili działania na drodze z użyciem drona. W ciągu trzech godzin mundurowi ujawnili łącznie 12 wykroczeń, a kierujący nie uniknęli konsekwencji.

Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego to jeden z priorytetów działań funkcjonariuszy z „drogówki”, dlatego też w miniony piątek (3 czerwca br.) na skrzyżowaniu ulic Poniatowskiego i Wyszyńskiego w Jaworze policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z funkcjonariuszami Referatu Ruchu Drogowego z tamtejszej komendy, przy użyciu policyjnego drona, monitorowali zachowania kierujących. Szczególną uwagę zwrócili na niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Mundurowi przy pomocy kamery, w którą wyposażony jest policyjny dron, obserwowali kierujących pojazdami, którzy pomimo wyświetlanego czerwonego światła, wjeżdżali na skrzyżowanie, jak również sprawdzali zachowania kierujących wobec pieszych.

Funkcjonariusze zarejestrowali aż 12 kierujących, którzy zignorowali wskazania sygnalizatora. W tych przypadkach piloci drona poinformowali stojących nieopodal funkcjonariuszy, którzy zatrzymali do kontroli drogowej wskazane pojazdy. Sprawcy wykroczeń nie uniknęli konsekwencji.
Były to kolejne tego typu działania na terenie powiatu, które mają poprawić stan bezpieczeństwa na drogach i uzmysłowić kierowcom potrzebę stosowania się do przepisów ruchu drogowego. Takie akcje na pewno będą kontynuowane w przyszłości.

Po raz kolejny apelujemy do pieszych i zmotoryzowanych użytkowników dróg o zachowanie szczególnej uwagi w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych. Wszyscy użytkownicy dróg powinni mieć świadomość, że w dużej mierze, to od ich zachowania na drodze zależy własne bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego często bywają bez szans na przeżycie w zderzeniu z pojazdem. Chwila nieuwagi na przejściu dla pieszych może kosztować życie innej osoby!

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.13 MB)

Pliki do pobrania

  • 21.56 KB
    Transkrypcja do filmu
Powrót na górę strony