Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Wężykiem" jechał drogą krajową. Kierowca zatrzymany po reakcji świadków

Data publikacji 06.06.2022

Dzięki zdecydowanej postawie świadków, policjanci zatrzymali 42-latka, który kierował mazdą mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Wyraźny sprzeciw i brak tolerancji dla kierowców na „podwójnym gazie” po raz kolejny przyczynił się do zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 5 czerwca, po godzinie 19.00. Dyżurny lubińskiej komendy otrzymał informację, że drogą krajową nr 36 w kierunku Lubina, prawdopodobnie jedzie nietrzeźwy kierujący samochodem osobowym marki Mazda. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol ruchu drogowego. Zgłaszający cały czas był w kontakcie telefonicznym z oficerem dyżurnym.

Jak relacjonowali świadkowie, w rozmowie z policjantami, kierujący mazdą jechał „wężykiem”, a widząc, że zgłaszający za nim jedzie, ewidentnie przyspieszył, aby uniknąć kontroli drogowej. Został zatrzymany przez patrol drogówki  na pobliskim już parkingu.

Policjanci w rozmowie z kierującym wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 2,3 promila.

42-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego wkrótce usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Na słowa uznania zasługują świadkowie, którzy przyczynili się do zatrzymania i wyeliminowania z naszych dróg kolejnego pijanego kierowcy. Nie możemy zapominać, że jazda pod wpływem alkoholu to ogromne niebezpieczeństwo nie tylko dla osoby, która kieruje samochodem, ale też dla wszystkich użytkowników ruchu drogowego.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę policji, o takim fakcie. Mundurowi sprawdza każdy sygnał.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony