Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Miał wiele na sumieniu

Data publikacji 08.06.2022

Przed sądem odpowie 39 – latek, który uderzył w osobowego forda, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany i po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Okazało się, że mieszkaniec powiatu trzebnickiego kierował motocyklem w stanie nietrzeźwości, posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a do tego wszystkiego był poszukiwany. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 5 czerwca około godziny 18.00. Dyżurny trzebnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na jednej z ulic miasta. Policjanci na miejscu zdarzenia zastali poszkodowaną, która kierowała samochodem osobowym marki Ford. Z relacji 40 – latki wynikało, że w chwili wykonania manewru zawracania, kierujący motocyklem marki Kawasaki w miejscu niedozwolonym rozpoczął manewr wyprzedzania, w wyniku czego uderzył w bok jej pojazdu. Następnie pieszo zaczął zwyczaj nie uciekać z miejsca kolizji. Dyżurny trzebnickiej jednostki niezwłocznie skierował na miejsce drugi patrol. Mundurowi bardzo szybko zauważyli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi sprawcy. Został on zatrzymany, a następnie doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy.

Tam funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego motocyklem. Badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się dodatkowo, że posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności. Zatrzymany noc spędził w policyjnym areszcie. Kolejnego dnia, gdy wytrzeźwiał, policjanci przedstawili mu zarzuty.

Jego historia zakończyła się ostatecznie w zakładzie karnym, gdzie odbędzie karę za wcześniej popełnione przestępstwa.
39 – latek za swoje zachowanie odpowie również przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Trzebnicy
asp. Daria Szydłowska
tel. 694 438 826

Powrót na górę strony