Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

30-letni oszust w rękach jaworskich policjantów

Data publikacji 07.06.2022

Nawet 8 lat pozbawienia wolności grozi 30-latkowi, którego zatrzymali funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Jaworze. Mężczyzna okazał fałszywe potwierdzenie rzekomo wykonanego przelewu bankowego za zakup biżuterii, który wystawiła do sprzedaży jedna z mieszkanek Jawora. Kobieta przekazała oszustowi złotą biżuterię wartą 16 tysięcy złotych, jednak pieniądze nigdy nie trafiły na jej konto.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego jaworskiej komendy ustalili, że końcem marca br. 30-letni mężczyzna dopuścił się oszustwa na szkodę jednej z mieszkanek Jawora. Kobieta wystawiła bowiem do sprzedaży, na jednej ze znanych platform zakupowych, złotą biżuterię. Oszust znalazł w Internecie to ogłoszenie, a następnie skontaktował się z pokrzywdzoną, aby uzgodnić warunki zakupu pierścionków. Młody mężczyzna chcąc sfinalizować transakcję przyjechał do Jawora i okazał sprzedającej wygenerowane elektronicznie potwierdzenie rzekomo wykonanego przelewu bankowego. Jaworzanka będąc przekonaną, że 30-latek faktycznie zapłacił za zakupiony towar, przekazała mu biżuterię. Jak się okazało, pieniądze nigdy nie trafiły na konto pokrzywdzonej. Na skutek przestępczego procederu jaworzanka straciła łącznie 16 tysięcy złotych.

Działania operacyjne jaworskich policjantów szybko doprowadziły do zatrzymania oszusta i postawienia mu zarzutu. Jak się okazało, nie tylko przestępstwo miał na sumieniu 30-letni mężczyzna. W styczniu br. dopuścił się bowiem takiego samego czynu na szkodę innej mieszkanki Jawora, która straciła 2 tysiące złotych.

30-letni oszust będzie odpowiadał w warunkach tzw. „recydywy”, ponieważ wcześniej odbywał już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony