Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przejęli znaczną ilość narkotyków, a podejrzewany zapewniał, że jest to klej

Data publikacji 09.06.2022

Kolejne narkotyki zostały ujawnione przez policjantów z kłodzkiej komendy. Tym razem funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości zabronionych substancji. Do policyjnego depozytu trafiła marihuana i amfetamina w ilości ponad 2 tysięcy porcji handlowych. Zatrzymany został 38-letni mieszkaniec powiatu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz za posiadanie znacznej ilości narkotyków odpowie karnie.

Funkcjonariusze prewencji podczas służby na terenie Gminy Kłodzko zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. W trakcie kontroli zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie 38-letniego kierowcy. Policjanci podejrzewali, że mógł mieć coś do ukrycia, ponieważ znany był funkcjonariuszom, dlatego sprawdzili wnętrze pojazdu i odzież kierującego w poszukiwaniu zakazanych substancji. W opakowaniu po papierosach znajdował się mały woreczek z białym proszkiem. Badanie wykazało, że jest to amfetamina. Idąc tym tropem policjanci postanowili również sprawdzić miejsce zamieszkania mężczyzny.

Tam ujawnili i zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków. Środki odurzające ukryte były w piwnicy w pudełku. 38-latek zapewniał policjantów, że biały proszek to nie narkotyki a klej. Funkcjonariusze nie dali wiary mężczyźnie i przeprowadzili badanie. Wstępnie ustalono, że jest to amfetamina. Można było przygotować  z niej blisko 1730 porcji środków zakazanych ustawą. Następnie sprawdzili pozostałe pomieszczenia gospodarcze i znaleźli również woreczek z suszem roślinnym. Po przebadaniu okazało się, że jest to marihuana. Z zabezpieczonej ilości suszu można było przygotować blisko 700 porcji narkotyków.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych substancji oraz ustalają czy mężczyzna zajmował się ich dystrybucją. Zatrzymany usłyszał już zarzuty w tej sprawie.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość, do 12 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony