Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawcy przemocy, który znęcał się nad ciężarną partnerką

Data publikacji 09.06.2022

We wtorek 7 czerwca br. policjanci z jaworskiej komendy zatrzymali 30-letniego mężczyznę, podejrzanego o znęcanie się nad swoją ciężarną partnerką. Następnego dnia prosto z policyjnej celi mężczyzna stanął przed obliczem prokuratora, a następnie sędziego, decyzją którego trafił do aresztu śledczego na najbliższe 3 miesiące.

We wtorek (7 czerwca br.) jaworscy policjanci zatrzymali 30-latka, który od kilku miesięcy znęcał się nad swoją partnerką. Mężczyzna, będąc pod działaniem alkoholu i narkotyków, wszczynał awantury, podczas których wyzywał kobietę, poniżał, a nawet podnosił na nią pięści.

Jak ustali śledczy, 30-letni jaworzanin, nie pierwszy już raz, nie zważając na to, że jego konkubina jest w ciąży, zachowywał się w stosunku do niej agresywnie i wulgarnie. Podczas ostatniej z awantur 30-latek zaatakował ciężarną, wielokrotnie uderzając kobietę pięścią w twarz.

Awanturnik został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Następnego dnia mundurowi doprowadzili go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut. Natomiast jaworski sąd zastosował wobec sprawcy trzymiesięczny areszt.

30-latkowi, za znęcanie się nad ciężarną partnerką, grozi do 5 lat więzienia. Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy, gdyż jak się okazało, był w przeszłości karany za tego typu przestępstwo i odbywał karę pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony