Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie tylko wykroczenia w ruchu drogowym mieli na sumieniu dwaj wrocławianie. Przewozili też krajankę tytoniową i papierosy bez polskich znaków akcyzy

Data publikacji 09.06.2022

Dwaj funkcjonariusze Ogniwa Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego z komendy miejskiej, w godzinach porannych, na jednej z ulic Wrocławia zwrócili uwagę na osobowego volkswagena. W trakcie prowadzonej kontroli drogowej mundurowi odnaleźli i zabezpieczyli znaczną ilość wyrobów oraz krajanki tytoniowej. Autem podróżowali dwaj wrocławianie, równolatkowie w wieku 25-lat. W bagażniku pojazdu przewozili 1100 paczek papierosów oraz ponad 15 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzowych.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej we Wrocławiu każdego dnia zatrzymują dziesiątki kierowców, którzy swym nieodpowiedzialnym zachowaniem i brakiem poszanowania dla przepisów ruchu drogowego stwarzają realne zagrożenie dla siebie, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu drogowego.

Mundurowi patrolując ulice stolicy Dolnego Śląska zauważyli osobowego volkswagena, którego kierujący oraz pasażer zachowywali się bardzo nerwowo, a na widok radiowozu nagle postanowili zmienić kierunek jazdy.

W trakcie kontroli mundurowi sprawdzili obu 25-latków w policyjnych systemach. Powodem ich nerwowego zachowania na drodze oraz podczas kontroli, jak się okazało była zawartość bagażnika. 1100 sztuk paczek papierosów oraz ponad 15 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy mundurowi odnaleźli we wnętrzu kontrolowanego auta.

Kierowca przyznał się policjantom, iż jest właścicielem nielegalnych wyrobów tytoniowych. Natomiast pasażer twierdził, że nic nie wiedział o zawartości bagażnika auta, które de facto należy do niego. Funkcjonariusze nie dali wiary tym tłumaczeniom, a obaj zatrzymani wrocławianie trafili na najbliższy komisariat policji.

Policjanci doprowadzili do wyeliminowania z rynku znacznej ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych oraz zatrzymania dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za ten przestępczy proceder. Szacowana wartość strat Skarbu Państwa, w przypadku wprowadzenia tych nielegalnych wyrobów tytoniowych na rynek, szacowana jest na minimum 15000 złotych.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. szt. Rafał Jarząb
tel. 693 403 817

Powrót na górę strony