Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny wypadek na ząbkowickim odcinku drogi krajowej nr 8. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze

Data publikacji 10.06.2022

Ząbkowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj wieczorem na drodze krajowej nr 8 w okolicy miejscowości Bardo. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 19-latka kierująca samochodem marki Ford, wyprzedając ciągnik siodłowy straciła panowanie nad pojazdem w wyniku czego doszło do zderzenia - nie z jednym ale z dwoma pojazdami ciężarowymi. Niestety pomimo podjętych działań ratunkowych młoda kobieta poniosła śmierć na miejscu. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.

Wczoraj po godzinie 21:00 oficer dyżurny ząbkowickiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, jaki wydarzył się na drodze krajowej nr 8 w okolicy miejscowości Bardo. Natychmiast w to miejsce zostali wysłani funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 19-letnia mieszkanka powiatu ząbkowickiego, kierująca samochodem osobowym marki Ford Mondeo, wyprzedzając ciągnik siodłowy Scania z naczepą na przeciwległym pasie ruchu zauważyła zbliżający się pojazd ciężarowy. Wówczas zaczęła gwałtownie hamować co spowodowało, że na mokrej nawierzchni straciła panowanie nad pojazdem. Jej samochód uderzył w bok wyprzedzanego ciągnika siodłowego Scania, a następnie został wyrzucony na przeciwległy pas ruchu gdzie na jego tył najechał jadący z naprzeciwka pojazd DAF z naczepą.

Niestety 19-latka pomimo podjętych działań reanimacyjnych poniosła śmierć na miejscu. Mieszkanka powiatu ząbkowickiego jechała sama. Droga krajowa nr 8 na tym docinku przez dłuższy czas była zablokowana.

Bardzo prosimy wszystkich kierujących o ostrożną jazdę. Zwróćmy uwagę nie tylko na temperaturę, ale także natężenie ruchu, oślepiające słońce czy padający deszcz. Spadające krople wody mieszają się z zanieczyszczeniami i olejem znajdującym się na nawierzchni, tworząc warunki sprzyjające wpadnięciu w poślizg. Najlepszym sposobem uniknięcia poślizgu jest zmniejszenie prędkości. Zachowujmy szczególną ostrożność i pamiętajmy o tym, że nasze bezpieczeństwo w głównej mierze zależy od nas samych.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich
st. asp. Katarzyna Mazurek
tel. 608 086 826

Powrót na górę strony