Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli kamery i… zostali nagrani

Data publikacji 10.06.2022

Policjanci z jaworskiej komendy zatrzymali 24-latka oraz jego 20-letniego brata, którzy dokonali kradzieży dwóch kamer z jednego z paczkomatów usytuowanych na terenie miasta. Złodzieje nie pomyśleli, że ich wizerunek zostanie zarejestrowany na zapisie monitoringu. Za kradzież kamer wartych blisko 800 zł braciom grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

Wydział Dochodzeniowo-Śledczy jaworskiej policji prowadził czynności procesowe w sprawie kradzieży dwóch kamer monitoringu zewnętrznego z jednego z paczkomatów znajdujących się na terenie miasta. Jak się okazało, moment kradzieży oraz wizerunek samych sprawców zarejestrowało oko kamery, która została zdemontowana z paczkomatu. Po przeglądnięciu zapisu monitoringu śledczy od razu wytypowali i zatrzymali złodziei. Okazali się nimi dwaj bracia, dobrze znani jaworskim stróżom prawa.

Złodzieje działając wspólnie pod osłoną nocy, przyszli pod paczkomat w celu zaboru kamer. W trakcie, kiedy jeden z mężczyzn demontował nienależące do niego mienie, jego brat stał na tzw. czatach i obserwował, czy nikt się nie zbliża. Na nic zdało się zasłonięcie bluzą twarzy - kryminalni rozpoznali sprawców bez żadnego problemu.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzut. Grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, że bracia w przeszłości byli już karani za podobne przestępstwa, będą odpowiadali w warunkach „recydywy”.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony