Areszt za kradzież z włamaniem do lombardu
Policjanci z powiatu zgorzeleckiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do jednego z lombardów i kradzież telefonów komórkowych. Wartość poniesionych strat pokrzywdzony wycenił na kwotę 13 tys. zł. Za popełnione przestępstwo 40-latkowi może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na 2 miesiące.
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bogatyni zostali powiadomieni o włamaniu do jednego z lombardów na terenie miasta. Po przybyciu na miejsce policjanci ustalili, że zamaskowany mężczyzna próbował wybić szybę w oknie lokalu, gdy to się mu nie udało, wbiegł do środka, rozbił szybę w witrynie i dokonał kradzieży dwóch telefonów.
Policjanci niezwłocznie podjęli czynności mające na celu zatrzymanie sprawcy. W wyniku działań operacyjnych wytypowano i zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o to przestępstwo. Funkcjonariusze odzyskali skradzione telefony.
Na podstawie zebranych dowodów 40-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz zniszczenie mienia, gdzie łączna wartość strat wyniosła 13 tys. zł. Za popełniony czyn mężczyźnie może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.
Sąd na wniosek Prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował wobec podejrzanego najsurowszy, izolacyjny środek zapobiegawczy, w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.
podkom. Wojciech Jabłoński