Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z pasażerką uciekał przed policjantami motorowerem. Jednoślad nie posiadał ubezpieczenia oraz przeglądu, a mężczyzna miał przy sobie narkotyki

Data publikacji 14.06.2022

Policjanci z powiatu wałbrzyskiego po pościgu zatrzymali 39-letniego kierującego motorowerem, który zignorował nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i na jednej z ulic tej w Głuszycy rozpoczął ucieczkę, mając na miejscu pasażera 18-latkę. Przy podejrzanym funkcjonariusze znaleźli narkotyki. Mundurowi podczas czynności procesowych ustalili, że motorower ma zatarte numery identyfikacyjne, nie posiada przeglądu ani ubezpieczenia, a tablica rejestracyjna pochodzi od innego pojazdu. Romantyczną nocną podróż jednośladem podejrzany zakończył więc w jednej z cel wałbrzyskiej komendy.

W niedzielę około godziny pierwszej w nocy policjanci ruchu drogowego zauważyli w rejonie skrzyżowania w Głuszycy mężczyznę jadącego z pasażerką motorowerem. Pojazd wyglądał na niesprawny więc funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania jednośladu do kontroli drogowej. Mężczyzna najpierw się zatrzymał, a kiedy policjanci wysiedli z radiowozy, gwałtownie ruszył. Mundurowi użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierujący, pomimo iż nie dawał za wygraną ostatecznie swoją jazdę zakończył kilka ulic dalej.

W trakcie czynności procesowych policjanci znaleźli przy zatrzymanym środki odurzające w postaci marihuany. Mundurowi ustalili także, że 39-latek przed wyruszeniem w trasę zapalił tzw. jointa, dlatego w placówce medycznej zlecili pobranie krwi od mężczyzny do celów procesowych.

Motorower trafił na parking strzeżony, gdyż miał zatarty numer vin, nie posiadał ubezpieczenia i przeglądu, a tablica rejestracyjna pochodziła od innego pojazdu. Policjanci będą teraz ustalać do kogo faktycznie należy jednoślad i jak trafił w ręce podejrzanego.

Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania samochodu, posiadanie narkotyków i najprawdopodobniej kierowanie pod wpływem środków odurzających. Czekają go także inne nieprzyjemności związane z jazdą pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony