Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za zniszczenie mienia, naruszenie miru domowego i groźby

Data publikacji 14.06.2022

Policjanci z powiatu ząbkowickiego zatrzymali mężczyznę w związku z naruszeniem miru domowego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kompletnie pijany wtargnął do mieszkania byłej partnerki, gdzie dodatkowo rozbił szybę w oknie. Mężczyzna nie chciał opuścić mieszkania będącego własnością pokrzywdzonej, grożąc jej i innym domownikom. O zdarzeniu została poinformowana ziębicka policja. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Ziębiccy policjanci 13 czerwca br. około godziny 12 otrzymali informację, że pijany mężczyzna wtargnął do prywatnego mieszkania swojej byłej partnerki. 38-letni mieszkaniec Ziębic nie chciał go opuścić pomimo, że kobieta wyraźnie go o to prosiła. Dodatkowo mężczyzna wybił szybę w oknie o wartości 600 złotych, a następnie groził zarówno kobiecie jak i jej synowi. Policjanci zatrzymali sprawcę a następnie sprawdzili jego stan trzeźwości. Miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Przypominamy, że mir domowy to dobro, które chronione jest przepisami prawa. Stanowi przedmiot podlegający ochronie prawnej, rozumiany jako spokój zamieszkania. Zamieszkiwanie w danym miejscu ma być wolne od zakłócania przez niepożądane osoby. Ochrona dotycząca miru domowego rozciąga się na korzystanie z lokali użytkowych wraz z innymi pomieszczeniami. Miejsca, które mogą być pod ochroną miru domowego to między innymi domy, mieszkania, ale również sklepy, lokale użytkowe, siedziby firm, pomieszczenia takie jak piwnice czy magazyny, ale również wszystkie ogrodzone tereny. Zgodnie z treści art. 193 KK przestępstwo naruszenia miru domowego zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawieniem wolności do roku.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich
st. asp. Katarzyna Mazurek
tel. 608 086 826

Powrót na górę strony