Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławscy policjanci odzyskali skradziony w Niemczech samochód ciężarowy z naczepą

Data publikacji 16.06.2022

Funkcjonariusze wrocławskiej drogówki otrzymali zgłoszenie dotyczące zespołu pojazdów, który został utracony na terenie Niemiec. Z ustaleń Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji, skąd wpłynęła informacja, wynikało, iż ciężarowy Daf wraz z naczepą Krone może znajdować się na parkingu jednego z miejsc obsługi podróżnych przy drodze ekspresowej S8. Funkcjonariusze udali się na miejsce, gdzie odnaleźli przywłaszczony pojazd wraz z naczepą, w którym siedział 39-letni obywatel Białorusi.

Wrocławscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej, mając informacje o skradzionym na terenie Niemiec zespole pojazdów, pojechali na jeden z podwrocławskich parkingów zlokalizowanych przy drodze ekspresowej S8, gdzie według ustaleń mógł się on znajdować.

Pozyskane informacje potwierdziły się, a pod wskazanym adresem funkcjonariusze ujawnili przywłaszczonego Dafa wraz z naczepą marki Krone. Policjanci zatrzymali również 39-letniego obywatela Białorusi, który w chwili ich przyjazdu na miejsce, znajdował się w tym aucie.

Mężczyzna tłumaczył się, iż jest pracownikiem firmy przewozowej, która swoją siedzibę ma na terenie Białorusi. Oświadczył, że jest kierowcą i otrzymał zlecenie przejazdu spod Dortmundu w Niemczech do Białorusi.

Na miejscu funkcjonariusz pionu dochodzeniowo-śledczego z komisariatu w Długołęce oraz technik kryminalistyki przeprowadzili niezbędne czynności procesowe. Auto zostało umieszczone na policyjnym parkingu.

O dalszym losie 39-latka zdecyduje teraz sąd. Może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. szt. Rafał Jarząb
tel. 693 403 817

Powrót na górę strony