Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nastoletni sprawca rozboju na terenie szkoły, został zatrzymany

Data publikacji 18.06.2022

Policjanci z Nowej Rudy zatrzymali 17-letniego sprawcę rozboju. W miejscu zamieszkania młodego mężczyzny ujawnili dodatkowo 20 porcji amfetaminy. W trakcie wykonywanych czynności nastolatek stawiał czynny opór, próbował wpływać na czynności służbowe znieważając funkcjonariuszy, naruszył nietykalność cielesną jednego z nich a innemu groził pobiciem. Trafił już na najbliższe 3 miesiące do aresztu.

W trakcie czynności służbowych funkcjonariusze noworudzkiego komisariatu ustalili sprawcę rozboju, który 10 czerwca bieżącego roku, na terenie szkoły grożąc użyciem przemocy zmusił 15-letniego chłopca do oddania markowej odzieży i telefonu komórkowego o łącznej wartości 1500 złotych.

W trakcie zatrzymania sprawca rozboju stawiał czynny opór, znieważał policjantów słowami wulgarnymi, naruszył nietykalność cielesną jednego z nich a innemu groził pobiciem. W trakcie dokładnego sprawdzenia miejsca zamieszkania 17-latka policjanci ujawnili 20 porcji amfetaminy. Okazało się, że młody mężczyzna jest także poszukiwany w celu doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Tym razem 17-latek trafił do zakładu karnego. Sąd zastosował wobec niego 3 miesięczny areszt. Młodzieniec będzie odpowiadał za rozbój na małoletnim, posiadanie narkotyków, za groźby, naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie policjantów.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Kłodzku
nadkom. Daria Sługocka-Kapecka.
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony