Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pięć dni intensywnej pracy dolnośląskich policjantów w zw. z działaniami podczas długiego czerwcowego weekendu

Data publikacji 20.06.2022

Blisko 7000 interwencji, 397 zatrzymanych sprawców przestępstw, a także 227 poszukiwanych, to tylko niektóre dane na z zw. z czynnościami, które realizowali policjanci w ciągu ostatnich pięciu dni. Funkcjonariusze pełniący służbę na drogach wyeliminowali także z ruchu 140 nietrzeźwych kierowców, obsłużyli 27 wypadków i 330 kolizji, co stanowi ponad 30-procentowy spadek ilości zdarzeń drogowych w stosunku do roku ubiegłego. Policjanci przeprowadzili także wiele czynności o charakterze operacyjnym, niedopuszczając do mogących wystąpić zagrożeń. Priorytetem jednak były wszelkie działania pomocowe i prewencyjne tak, aby wszyscy mieszkańcy Dolnego Śląska mogli podróżować oraz wypoczywać bezpiecznie.

Pogoda dopisała, więc dla większości Dolnoślązaków długi czerwcowy weekend był pełen odpoczynku, rodzinnych wycieczek i różnego rodzaju aktywności. Podczas tych kilku wolnych dni, gdy mieszkańcy naszego regionu wypoczywali od pracy i swoich stałych obowiązków, a turyści odwiedzali zaplanowane wcześniej miejsca, policjanci intensywnie działali dbając o ich bezpieczeństwo. Mundurowi starali się być wszędzie tam, gdzie ruch kołowy był największy i w razie potrzeby prowadzili jego płynną regulację. Monitorowali też miejsca, w których dochodzi do sytuacji niebezpiecznych m.in. z uwagi na zachowania nieodpowiedzialnych kierowców.

Tuż przed długim weekendem, dolnośląscy policjanci zainicjowali także kilka działań profilaktycznych, w trakcie których ostrzegali przed zagrożeniami, jakie mogą nas spotkać podczas wypoczynku. Mundurowi promowali bezpieczne zachowania na drogach, wypoczynku nad wodą i ogólne zasady bezpieczeństwa w życiu codziennym, dzięki którym można spędzić czas bez przykrych niespodzianek.

Funkcjonariusze zwracali również szczególną uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, z naciskiem na zgodną z przepisami jazdę użytkowników jednośladów, którzy zawsze w ciepłe dni licznie wyruszają na drogi i ścieżki rowerowe naszego województwa.

Niestety mimo szeroko zakrojonych działań i komunikatów przekazywanych za pośrednictwem mediów, w ciągu pięciu dni doszło do 27 wypadków i 330 kolizji. Jest to wprawdzie 30-procentowy spadek ogólnej ilości zdarzeń w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym, ale funkcjonariusze niemal każdego dnia stwierdzają kolejne przypadki nieodpowiedzialnych zachowań na drogach. Jak wszyscy wiemy, prowadzą one w konsekwencji do tragicznych w skutkach zdarzeń, które dotykają nie tylko ich uczestników, ale także całe rodziny.

Wśród uczestników ruchu drogowego, mundurowi zatrzymali także 140 kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu, wsiedli za kierownice swoich aut. Teraz muszą się oni liczyć z utratą prawa jazdy i odpowiedzialnością karaną nawet do lat 2.

Ostatnie pięć dni służby wymagały wzmożonej aktywności policjantów wszystkich pionów dolnośląskiej Policji. Funkcjonariusze przeprowadzili w tym czasie blisko 7000 różnego rodzaju interwencji i zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 397 osób, a także 227 poszukiwanych. Policjanci przeprowadzili także wiele czynności o charakterze operacyjnym, niedopuszczając do mogących wystąpić zagrożeń. Priorytetem były jednak wszelkie działania pomocowe i prewencyjne tak, aby wszyscy mieszkańcy Dolnego Śląska mogli podróżować oraz wypoczywać bezpiecznie.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
Rzecznik Prasowy KWP we Wrocławiu

  • Policjanci podczas działań na drogach województwa dolnośląskiego
  • Policjanci podczas działań na drogach województwa dolnośląskiego
  • Policjanci podczas działań na drogach województwa dolnośląskiego
  • Policjanci podczas działań na drogach województwa dolnośląskiego
  • Policjanci podczas działań na drogach województwa dolnośląskiego
  • Policjanci podczas działań na drogach województwa dolnośląskiego
Powrót na górę strony