Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polkowiccy policjanci odzyskali skradzione samochody

Data publikacji 20.06.2022

Działania polkowickich policjantów doprowadziły do odzyskania dwóch skradzionych samochodów o łącznej wartości 68 tys. złotych. W obu sprawach zatrzymano podejrzanych, a w przypadku auta marki Audi funkcjonariusze zdążyli ponadto zapobiec sprzedaży kradzionego pojazdu nieświadomemu, co do jego pochodzenia, klientowi.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach w ramach prowadzonych czynności operacyjnych po tygodniu od kradzieży wpadli na ślad osobowego opla o wartości 8 tysięcy złotych i 26-latka, który stał za zniknięciem tego pojazdu. Mieszkaniec Polkowic został ostatecznie zatrzymany. Okazało się, że mężczyzna nieraz gościł już w policyjnych progach i również te odwiedziny zakończył z zarzutami, w tym kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy, za co grozi mu kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Drugi z utraconych samochodów został odzyskany dzięki współpracy polkowickich stróżów prawa z wrocławskim funkcjonariuszami. Audi Q3 o wartości blisko 60 tysięcy złotych, które zniknęło w marcu bieżącego roku z Holandii, zostało odzyskane podczas próby sprzedaży na terenie Wrocławia. W tej sprawie policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego, który usłyszał zarzuty paserstwa i oszustwa, za co grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Oba odzyskane pojazdy zostały zabezpieczone i wkrótce trafią do właścicieli.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Polkowicach
mł. asp. Przemysław Rybikowski
tel. 600 229 096

  • odzyskane auto
  • odzyskane auto
Powrót na górę strony