Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze zatrzymali na gorącym uczynku – miliccy policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów

Data publikacji 21.06.2022

Trzyosobowa szajka włamywaczy, w tym jedna kobieta, trafiła do policyjnego aresztu pod zarzutem dokonania kilkunastu kradzieży do byłego magazynu gazu w miejscowości Pracze w gminie Milicz. Sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów w nocy na gorącym uczynku podczas próby kolejnej kradzieży z włamaniem. Okazało się, że zatrzymani mają na swoim koncie także kilka kradzieży rowerów dokonanych w ostatnim czasie na terenie Milicza. Podejrzanym grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W połowie maja nieznani sprawcy dokonali kradzieży z włamaniem do pomieszczeń byłego magazynu gazu w podmilickiej miejscowości Pracze. Złodzieje wyłamując drzwi w budynku biurowym i gospodarczym ukradli rozmaite przedmioty o łącznej wartości prawie 50 tysięcy złotych. Łupem włamywaczy padły między innymi laptopy, komputery stacjonarne, sprzęt oświetleniowy, grzejniki elektryczne, sprzęt RTV oraz specjalistyczna pompa do gazu. Przez kolejne noce włamywacze „odwiedzali” to miejsce jeszcze kilkukrotnie kradnąc z pomieszczeń biurowych i gospodarczych wszystko co przedstawiało jakąkolwiek wartość - skradziono np. kilkanaście kluczy i narzędzi warsztatowych, różne kable i przewody, zawory gazowe, piec gazowy, sprzęt komputerowy, rozdzielnie elektryczne oraz elementy specjalistycznego kompresora sprężarki gazu. Skradzione mienie zostało wycenione na kwotę przekraczającą 200 tysięcy złotych.

Zaraz po uzyskaniu informacji o tych włamaniach sprawą zajęli się miliccy policjanci. Przeprowadzono szereg czynności służbowych, mających na celu ustalenie sprawców tych przestępstw i ich niezwłoczne zatrzymanie. W wyniku zorganizowanej przez policjantów zasadzki, wczesnym rankiem w środę 15 czerwca podczas próby dokonania kolejnej kradzieży z włamaniem policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn oraz kobietę, którzy wspólnie i w porozumieniu zamierzali ukraść silnik elektryczny zdemontowany z gazowego generatora prądu – przedstawiciel pokrzywdzonego wycenił wartość tego przedmiotu na kwotę bliską 180 tysięcy złotych. Zatrzymanymi włamywaczami okazali się dwaj mieszkający Milicza w wieku 32 i 22 lata oraz 27-letnia mieszkanka jednej z miejscowości w gminie Krośnice. Jeden z zatrzymanych mężczyzn miał przy sobie kilka porcji amfetaminy.

W wyniku dalszych czynności policjanci odzyskali większą część skradzionego mienia – swoje „łupy” włamywacze przechowywali w miejscach zamieszkania oraz w wynajętych pomieszczeniach gospodarczych w okolicach Milicza. Pozostałe skradzione przedmioty sprawcy zdołali już sprzedać przygodnym nabywcom. Ponadto okazało się, że zatrzymani mężczyźni w ostatnim czasie na terenie Milicza ukradli także kilka rowerów o łącznej wartości kilkunastu tysięcy złotych. Dodatkowo policjanci potwierdzili, że jeden z zatrzymanych mężczyzn pod koniec maja kierując samochodem osobowym marki VW Passat w miejscowości Niesułowice w gminie Milicz nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej i kontynuując jazdę odjechał z miejsca kontroli – mężczyzna indywidualnie poniesie konsekwencje prawne popełnionego w ten sposób kolejnego przestępstwa.

Zatrzymani włamywacze usłyszeli kilkanaście zarzutów dokonania wspólnie i w porozumieniu przestępstw przeciwko mieniu zagrożonych karą pozbawienia wolności do lat 10.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński

tel. 507 135 830

  • zabezpieczone skradzione wcześniej przedmioty
  • zabezpieczone skradzione wcześniej przedmioty
  • zabezpieczone skradzione wcześniej przedmioty
  • zabezpieczone skradzione wcześniej przedmioty
  • zatrzymane osoby podczas wykonywanych z policjantami czynności służbowych
  • zatrzymane osoby podczas wykonywanych z policjantami czynności służbowych
  • zatrzymane osoby podczas wykonywanych z policjantami czynności służbowych
Powrót na górę strony