Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał 182 km/h przy ograniczeniu do 100 km/h – tę brawurową jazdę przerwali policjanci z wrocławskiej drogówki

Data publikacji 21.06.2022

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali do kontroli kierującego osobowym mercedesem, który jadąc Łącznikiem Długołęka, przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 82 km/h. 33-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego przy ograniczeniu do 100 km/h pędził aż 182 km/h. Mężczyzna otrzymał mandat w kwocie 2500 zł oraz 10 punktów karnych. Policjanci apelują o bezpieczną jazdę zgodną z przepisami.

Zdarza się, że kierujący nie stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości, zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego dbając o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców powiatu wrocławskiego, każdego dnia, podczas pełnionej służby, reagują na wszelkie przypadki agresywnej jazdy, stosując prawem przewidziane środki. 

Mundurowi z drogówki patrolując Autostradową Obwodnicę Wrocławia oraz odchodzący od niej Łącznik Długołęka, zwrócili uwagę na kierującego osobowym mercedesem, który na drodze gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h rozpędził swoje auto do 182 km/h. 

Ta brawurowa jazda została natychmiast przerwana, a policjanci nałożyli na 33-letniego mieszkańca powiatu kaliskiego mandat w kwocie 2500 zł. Do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 10 punktów karnych.

Mając na uwadze ten i inne tego typu przypadki, funkcjonariusze po raz kolejny apelują o rozważną i odpowiedzialną jazdę oraz o stosowanie się do ograniczeń prędkości. Przypomnijmy, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, jest wciąż niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. szt. Rafał Jarząb
tel. 693 403 817

Powrót na górę strony