Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jaworski policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznych wakacjach

Data publikacji 22.06.2022

Z myślą o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży podczas wakacyjnego wypoczynku, policjant z jaworskiej komendy powiatowej, kolejny już raz, odwiedził wychowanków internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Jaworze. Głównym celem spotkania było przypomnienie dzieciom podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Uczestnicy pogadanki otrzymali także wiele cennych wskazówek, jak uniknąć zagrożeń podczas letniego wypoczynku, a także dowiedzieli się, jak działa i do czego służy rzutka ratownicza.

Jaworscy policjanci, realizując działania profilaktyczne, systematycznie spotykają się z dziećmi oraz młodzieżą, aby przypomnieć im bezpieczne i prawidłowe zachowania w różnych sytuacjach.

Tematem wiodącym spotkania z wychowankami internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Jaworze było bezpieczeństwo podczas zbliżających się wakacji. Podczas pogadanki profilaktyk omówił zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w górach, przypominając szczególnie o zasadach bezpiecznych kąpieli, zabaw nad wodą czy chodzeniu po górskich szlakach. Ważnym elementem prelekcji było przypomnienie podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z różnego rodzaju kąpielisk i unikania tych, które są niestrzeżone. Policjant starał się przekazać dzieciom informację o tym, jak reagować w sytuacjach zagrożenia oraz do kogo zwrócić się o pomoc.

Na koniec spotkania wychowankowie internatu mogli dowiedzieć się, co to jest i do czego służby rzutka ratownicza. Każdy uczestnik spotkania mógł dotknąć tego typu sprzęt ratowniczy, który jest na wyposażeniu wszystkich radiowozów jaworskiej jednostki.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony