Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i strażacy wspólnie na rzecz bezpieczeństwa dzieci podczas wakacji

Mundurowi z powiatu bolesławieckiego podjęli wspólne działania profilaktyczne skierowane do uczniów w związku ze zbliżającymi się wakacjami i wypoczynkiem nad wodą. Podczas spotkań dzieci dowiedziały się jak uniknąć zagrożeń oraz w jaki sposób pomóc osobie, która straciła przytomność.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu wraz ze strażakami spotkali się z uczniami szkół. Tematem przewodnim tego przedsięwzięcia było bezpieczeństwo podczas wypoczynku nad wodą.

Zbliżające się wakacje to świetna okazja do rozmów na temat bezpiecznych zachowań podczas wypoczynku nad wodą, właściwej reakcji w sytuacji kryzysowej oraz szybkich działań w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia. Uczestnicy spotkań dowiedzieli się, jak należy postępować podczas kontaktu z osobą obcą oraz niebezpiecznym zwierzęciem. Usłyszeli również, kiedy należy zadzwonić na numer alarmowy i jakie przekazać informacje, aby służby mogły podjąć sprawne działania.

Wakacje to czas kiedy dzieci i młodzież szkolna mają dużo wolnego czasu i często korzystają z Internetu, dlatego kolejny raz przypomniane zostały zasady bezpiecznego serfowania po sieci.

Strażacy pokazali uczniom jak udzielać pierwszej pomocy, a chętni mogli praktycznie poćwiczyć jak pomóc osobie potrzebującej.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

  • Spotkanie dzieci z z policjantami
  • Spotkanie dzieci z z policjantami i strażakami
  • Spotkanie dzieci z z policjantami i strażakami
Powrót na górę strony