Bieżące informacje

Nielegalne automaty do gier hazardowych zabezpieczone przez funkcjonariuszy w Strzelinie

Data publikacji 23.06.2022

Policjanci Wydziału Kryminalnego komendy powiatowej w Strzelinie wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli 5 automatów służących do nielegalnych gier hazardowych. W toku wykonywanych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę oraz narkotyki w postaci marihuany. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary finansowe, natomiast za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.

We wtorek 21 czerwca br. policjanci Wydziału Kryminalnego wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) w jednym z lokali na terenie Strzelina zabezpieczyli 5 automatów służących do nielegalnych gier hazardowych. Przeprowadzone na miejscu oględziny potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. W toku wykonywanych czynności we wskazanym miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę w kwocie 9 000 zł, a także narkotyki w postaci marihuany.

Przypomnijmy, że w 2017 roku weszły w życie zmiany w ustawie o grach hazardowych. Obecnie podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w jakim umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie takiego typu gier, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Strzelinie
mł. asp. Łukasz Porębski
tel. 603 765 940

Powrót na górę strony