Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie alkohol, a oślepiające słońce było przyczyną wczorajszego zdarzenia drogowego

Wczoraj rano na drodze relacji Jawor – Snowidza doszło do groźnie wyglądającej „czołówki” dwóch pojazdów. Prawdopodobnie oślepiające słońce przyczyniło się do tego zdarzenia. Jedna osoba na jego skutek odniosła obrażenia i konieczne było przewiezienie jej do szpitala w Legnicy. Policjanci apelują do kierowców o ostrożność!

Wczoraj przed godziną 7:00  jaworscy policjanci zostali zadysponowani przez dyżurnego do kolizji, do której doszło na drodze relacji Jawor – Snowidza. Jak się okazało, 39-letni mieszkaniec Jawora, kierując osobowym renault, został najprawdopodobniej oślepiony przez słońce, na skutek czego zjechał na przeciwległy pas drogi i uderzył czołowo w jadący z naprzeciwka pojazd typu bus.

Pasażerka dostawczego pojazdu z obrażeniami ciała trafiła do legnickiego szpitala. Sprawca zdarzenia na szczęście był trzeźwy. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo – śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Trwa postępowanie mające na celu ustalanie dokładnej przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Jaworscy policjanci ponownie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza teraz, kiedy wydawałoby się, że dobre warunki pogodowe sprzyjają bezpiecznej jeździe. Nie dajmy się zwieść słonecznej pogodzie i zachowajmy ostrożność oraz rozwagę. Słońce oślepia kierowców szczególnie wczesnym rankiem i tuż przed zachodem- może być szczególnie niebezpieczne nie tylko dla kierowców, ale i innych użytkowników dróg.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

  • Miejsce zdarzenia drogowego
  • Uszkodzony pojazd
  • Uszkodzony pojazd
Powrót na górę strony